Produkt-Sol Produkt Sol Wieliczka Produkt Sal Wieliczka Produkt Sol

Zalety i wady soli Zalety i wady soli

Kąpiel w kryształach

W starożytności nazywano ją białym złotem. Jest bogatym źródłem biopierwiastków. Kąpiel w niej nawilża i odżywia skórę.

Czasy, kiedy sól kojarzyła się jedynie z szarą, słoną przyprawą odeszły w zapomnienie. Dziś ubieramy ją w piękne barwy i wzbogacamy w wonne olejki. Kąpiel w takim towarzystwie to prawdziwa rozkosz.
Kąpiel w soli  przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, stąd wspomaga kurację odchudzającą i walkę z cellulitem. Zdecydowanie wzmacnia naturalną odporność skóry i łagodzi podrażnienia. To podstawowe właściwości soli. Inne działania uzależnione są od umieszczonego w niej olejku aromatycznego.

Zanurzając się w pachnącej pianie odbędziesz wspaniałą, kojącą zmęczenie kąpiel, która działa orzeźwiająco i  relaksuje. Obudzi Twoje zmysły, złagodzi stres i poprawi nastrój.
Generalnie sól wysusza skórę, ale jeżeli dostosujesz się do odpowiednich zaleceń, doskonale nawilży Twoje ciało. W słonej wodzie zanurzamy się najdłużej na 20-25 minut. W takim czasie skóra nie ulegnie przesuszeniu, nabierze za to pięknego, różowego koloru, będzie wyjątkowo miękka i bardziej podatna na działanie innych kosmetyków. Efekt kąpieli powinien utrzymać się przez kilkanaście godzin. Lepiej nie kąpać się w zbyt gorącej wodzie.
Temperatura ok. 38 st. C jest wystarczająca.

Sole kąpielowe są dla tych wszystkich, dla których kąpiel jest nie tylko zabiegiem higienicznym, ale przede wszystkim ma się stać źródłem wielu przyjemnych doznań. Zastosowane zostały w nich składniki naturalne najwyższej jakości tak, aby przyjemność Państwa mogła być pełna, a pozytywne działanie kąpieli zwielokrotnione przez zbawienny wpływ zastosowanych przez nas produktów naturalnych. Sama sól zawiera wiele biopierwiastków, niezbędnych do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania organizmu człowieka.